Net ir krizės metais Lietuvos gyventojai pasirengę padėti besivystančioms šalims

Posted: 2010/11/18 in Besivystančios šalys, Vystomasis bendradarbiavimas
Žymos:, , ,

 

 
Skirtingai negu buvo baimintasi, lietuviai net ir krizės metais išlieka pasirengę padėti skurdesnėms arba nelaimių ištiktoms valstybėms.
52,9% Lietuvos gyventojų sutiktų padėti besivystančioms šalims, paaukodami iki 10 litų per metus, o 9,1% sutiktų skirti iki 100 litų per metus. Tai paaiškėjo Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centrui (NIPC) š. m. spalio mėnesį iniciavus reprezentacinę apklausą, kurią atliko tyrimų bendrovė „Vilmorus” (buvo apklausti 1002 Lietuvos žmonės, vyresni negu 18 metų).

Apklausos duomenų pristatymui lapkričio 18 d. Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje Vladas Gaidys (UAB „Vilmorus“ Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro direktorius), paklaustas, kas labiausiai nustebino nagrinėjant šio tyrimo rezultatus, atsakė: „Galėjo atsitikti ir taip, kad apklausos rezultatai būtų buvę labiau pesimistiniai – iš apklausos dalyvių galėjome sulaukti nuostatos, kad „mes ir patys Lietuvoje vargstame – kokia čia dar pagalba skurdžioms šalims…” Tačiau taip neatsitiko. Galbūt Lietuvos žmonės ir mažesnes sumas pasiryžę paaukoti pagalbai besivystančioms šalims, tačiau išliko pozityvus, humanistinis požiūris į skurdžiau gyvenančias arba nelaimės ištiktas šalis…”

 

„Apklausos rezultatai yra panašūs kaip ir 2008 metais, kol Lietuvos žmonės dar gyveno gerai – nejausdami krizės. Iš šios naujausios apklausos rezultatų matome ir tai, kad mūsų visuomenė jau daugiau žino apie vystomąjį bendradarbiavimą, t.y. pagalbą besivystančioms šalims: net 78% per pastarąjį mėnesį buvo žiniasklaidoje ką nors skaitę, matę ar girdėję

apie padėtį besivystančiose šalyse. Taip yra tikriausiai ir todėl, kad vis daugiau informacinių kanalų skleidžia žinias apie Baltarusiją, Afganistaną ir kitas šalis”, – spaudos konferencijoje sake Martinas Žaltauskas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro direktorius.
 
Gyventojų apklausos metu pasiteiravus, ar Lietuva turėtų teikti paramą besivystančioms šalims, 47,6% respondentų atsakė teigiamai, 32,9% neigiamai, 19,5% neturėjo nuomonės.

 

Kurioms šalims Lietuva turėtų teikti paramą? Daugiau nei pusė apklaustųjų atsakė, kad reiktų remti Afrikos šalis (56,6% respondentų), antroje vietoje buvo paminėtas Afganistanas (36,2%), trečioje vietoje – Haitis (21,9%). Už paramą Baltarusijai pasisakė 7,7% apklaustųjų. Tuo tarpu Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijos platformos valdybos narė Judita Akromienė spaudos konferencijoje paminėjo, kad per 2009 metus Lietuva Baltarusijai skyrė 1,3 mln. litų paramos (antroji vieta pagal Lietuvos siunčiamos paramos dydį – didžiausia suma atiteko Afganistanui).

 

18,2% apklaustųjų sutiktų patys dalyvauti renkant lėšas žmonėms besivystančiose šalyse. Tarp moksleivių ir studentų yra dar daugiau sutinkančių prisidėti renkant paramą (40,4%).

 

 

Daugiau apie vystomąjį bendradarbiavimą: www.pagalba.org

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s