Neįprasta vystomojo bendradarbiavimo forma Vakarų Afrikoje

Posted: 2010/11/09 in Vystomasis bendradarbiavimas
Žymos:, , ,

Norvegijos vyriausybė nutarė imtis neįprastos vystomojo bendradarbiavimo formos. Ši skandinavų valstybė ketina padėti šešioms besivystančioms Vakarų Afrikos valstybėms, kad jos galėtų teisėtai… pasididinti savo suverenias valstybines teritorijas – jūros sąskaita. Pati Norvegija tą jau yra sėkmingai išbandžiusi: 2009 metais ji rado būdą kaip savo valstybinę teritoriją pasididinti 235 000 km2 (tai beveik prilygsta D. Britanijos plotui). Prieš tai norvegams pavyko įtikinti Jungtines tautas, kad jūros dugnas iki 200 m gylio priklausąs sausumos teritorijai – net ir tais atvejais, jei jis yra toliau negu 200 mylių nuo kranto. Kas iš to norvegams? Ogi jie turi teisę siurbti naftą ir dujas iš “nuosavo“ jūros dugno!

Dabar norvegai padės tą patį padaryti besivystančioms šalims: Mauritanijai, Senegalui, Gambijai, Žaliojo kyšulio saloms, Bisau Gvinėjai ir Gvinėjai. Jei ir šioms Afrikos šalims pavyktų jūros teritorijoje praplėsti savo valstybines sienas, jos galėtų reklamuoti ir parduoti patrauklias licenzijas naudingųjų iškasenų gręžiniams.

Norvegijos ministras Erikas Solheimas su šiomis šešiomis valstybėmis pasirašė pagalbos sutartį ir įpareigojo Vakarų afrikiečius bendradarbiauti tarpusavyje, kadangi kai kur jie konkuruoja dėl tų pačių jūros teritorijų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s